W dniu 6 grudnia 2012 r. Środowisko Żołnierzy Batalionu „Zośka” podjęło uchwałę o zakończeniu działalności i pełnej integracji ze Społecznym Komitetem.
W uchwale uznano, że Komitet będzie skutecznie utrwalał ślady pamięci miejsc związanych z Batalionem i dbał o zachowanie tradycji Batalionu.
W wykonaniu powyższej uchwały w dniu 5 lutego 2013 r. przedstawiciele Środowiska i Komitetu podpisali Porozumienie, na mocy którego:
- Środowisko powierzyło Komitetowi organizację imprez rocznicowych (Akcja pod Arsenałem, Celestynów, Wilanów, Sieczychy i wszelkie inne związane z działaniami Oddziału Specjalnego :Jerzy” Kedywu Komendy Głównej Armii Krajowej i Batalionu „Zośka”) i reprezentowanie interesów Środowiska wobec wszelkich władz rządowych, samorządowych, instytucji, organizacji kombatanckich, pozarządowych i wszelkich innych podmiotów
- Środowisko przekazało Komitetowi prawo do wyłącznego:
- reprezentowania członków środowiska żołnierzy Batalionu
- posługiwania się tradycjami i historią Batalionu
- chronienia spuścizny Batalionu
- prowadzenia archiwum, w tym archiwum Środowiska
- występowania w imieniu Batalionu w kwestiach opisywania i interpretowania jego historii
- wydawania i/lub autoryzowania publikacji zawierających wspomnienia żołnierzy Batalionu i innych dotyczących Batalionu, jego akcji, żołnierzy, zarówno w okresie wojny jak i okresie powojennym
- wykorzystywania znaku pamiątkowego Batalionu i jego używania jako logo Komitetu, w tym na papierze firmowym, podczas kwest prowadzonych w kwaterze Batalionu, wydawnictwach Komitetu, stronie internetowej Komitetu itp. oraz ścigania przejawów nieobyczajnego i/lub komercyjnego wykorzystywania znaku.